W poprzednim tygodniu postanowiłem opisać usługę Cashback czyli możliwości wypłaty gotówki podczas płatności kartą. Jednakże często cashbackiem nazywamy również zwrot danej kwoty którą wydaliśmy podczas zakupów. Ma jednak ona swoją osobną nazwę-moneyback. Dzięki tej usłudze w ciągu miesiąca możemy zaoszczędzić naprawdę dużą część wydawanych pieniędzy. Zależy to oczywiście od rodzaju karty jaki posiadamy, aplikacji czy programów do jakich należymy. Często też podczas różnych eventów czy festiwali dzięki płatności kartą Visa lub Mastercard możemy zaoszczędzić na biletach na koncerty oraz np podczas zakupów u partnerów.

Moneyback czy cashback?

Obie te nazwy są używane zamiennie, jednakże jest to błędne. Moneyback polega na zwrocie kwoty lub % kwoty z przeprowadzonej transakcji, która wraca na nasze konto. Cashback to usługa umożliwiająca wypłatę gotówki podczas transakcji. Jeżeli chcecie przeczytać więcej to zachęcamy do zapoznania się z poprzednim artykułem->

https://bankowoscfirmowa.pl/blog/finanse-osobiste/cashback-alternatywa-dla-bankomatu

Jak to działa?

Aby skorzystać z usługi moneyback, najpierw powinniśmy zorientować się czy nasz bank nam to umożliwia. Moneyback to wypłacany klientowi zwrot części wydatków za transakcje bezgotówkowe wykonane kartą płatniczą. Dotyczy to zakupów w wybranych sklepach lub u partnerów. Możemy być również poproszeni o wyrażenie zgody na otrzymywanie reklam od banku. W każdej ofercie jest także określona maksymalna kwota zwrotu na przykład do 300 złotych miesięcznie. Moneyback dotyczy także płatności w internecie. W takim wypadku wykonujemy płatność poprzez link zamieszczony na stronie banku lub konkretnej platformie.

Aplikacje nowymi skarbonkami?

Przykładem jest platforma o nazwie Goodie. Mimo, iż jej właścicielem jest Bank Millenium to posiadając konto w innym banku również możecie z niej skorzystać!  Korzystamy z niej zarówno poprzez aplikację na urządzeniu mobilnym lub na stronie internetowej goodie.com. Jeżeli zostaniemy jej użytkownikami to możemy liczyć na szereg zniżek, rabatów, ofert przygotowanych specjalnie dla nas, które możemy wykorzystać w wybranych sklepach i punktach handlowo-usługowych. Obsługa jest niezwykle prosta. Wystarczy zarejestrować się poprzez aplikację lub stronę i wyszukać ofertę z której chcielibyśmy skorzystać. Następnie należy kliknąć w link, który przekieruje nas na stronę sklepu i dokonać transakcji. Po zatwierdzeniu przez sklep naszej płatności na specjalnym koncie w Goodie pojawi się kwota zwrotu. Gdy uzbieramy na nim minimum 20 zł możemy przelać tą kwotę na konto w dowolnym banku. Obecnie z Goodie korzysta już blisko milion osób.

Gdzie możemy skorzystać?

Lista punktów w których możemy skorzystać ze zwrotu części kosztów jest naprawdę długa. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że poprzez płatność kartą w różnych miejscach, pod koniec miesiąca możemy spodziewać się sporego zwrotu kosztów. Część wydanej kwoty odzyskamy nie tylko w sklepach odzieżowych czy spożywczych ale podczas większości naszych wydatków.

  • transport publiczny,
  • bilety lotnicze,
  • podróże,
  • ubezpieczenia,
  • motoryzacja
  • zakup sprzętów RTV i AGD
  • zakup karnetów np. na siłownię,
  • wizyty u specjalistów;

Moneyback od Visa

Nie zawsze jednak musimy korzystać z aplikacji. Posiadając kartę Visa lub Mastercard możemy również skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek i rabatów. Wystarczy że będziemy płacić kartą!

Jeżeli jesteśmy posiadaczami karty Visa to możemy bezpłatnie zarejestrować się do programu Visa Oferty. Podczas rejestracji podajemy nasz adres email na który będą wysyłane informacje o ofertach promocyjnych. Potrzebne jest także dostęp do internetu, jednakże w dzisiejszych czasach nie jest już to problemem. W tym przypadku nie potrzebujemy kodów czy kuponów rabatowych. Nie musimy również dokonywać płatności poprzez link jak w Goodie. Po tym jak dokonamy płatności kartą na nasze konto zostanie zwrócona część wydanych pieniędzy. Zajmuje to około kilka dni roboczych. Jednakże należy pamiętać, że jednorazowa kwota zwrotu nie może być wyższa niż 760 zł. Dodatkowym udogodnieniem dla klienta jest możliwość podpięcia aż 5 kart do programu.

Sposób na przyciągnięcie klientów

Już nie tylko konkursy, darmowe gadżety, promocje i rabaty związane z posiadaniem karty lojalnościowej danej firmy. Moneyback to także bardzo dobre narzędzie które możemy wykorzystać w celu zachęcenia do zakupów w naszej firmie lub usług jakie posiadamy w ofercie.