Aby stanąć tuż obok globalnych firm, polski sektor małych i średnich przedsiębiorstw musi mocno postawić na rozwój technologiczny - i według najnowszych raportów, to właśnie robi. Dzięki wykorzystaniu pełnej mocy oprogramowania dla biznesu i usprawnieniu procesów w firmie, mniejsze firmy mogą szybciej się rozwijać i łatwiej konkurować z większymi od siebie, co daje im ogromne możliwości na skalę światową.

 

Cyfrowa ścieżka

 

Z badań Ipsos MORI wynika, że aż 50% polskich firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw planuje, lub już zaplanowało, zwiększyć w najbliższym czasie wydatki skierowane na rozwój IT. W inwestycjach IT wciąż widać ogromne rezerwy, z których małe i średnie podmioty coraz chętniej korzystają, dzięki czemu ich rozwój może przybrać zaskakująco szybki obrót.Z drugiej strony, według badań IDC aż 39% reprezentantów sektora małych i średnich przedsiębiorstw na całym świecie ogłasza, że aktywne zaangażowanie w rozwój IT to ich klucz do przetrwania na globalnym rynku. Szczególnie, gdy zaawansowane oprogramowanie jest dziś dostępne nawet dla najmniejszych firm, transformacja cyfrowa może więc dotyczyć nawet małych, kilkuosobowych zespołów. Oprogramowania wspierające najważniejsze procesy w firmie to niezwykle wygodna, oszczędna i poprawiająca wydajność inwestycja, która zapewnia biznesowi stałe działanie, bez utraty cennego czasu.

 

Oprogramowanie SAP dostępne dla wszystkich

 

Jak twierdzi Anna Jagodzińska, SAP Business One Channel Sales Manager w SAP Polska, firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw wciąż dziwią się, jak wiele technologii jest dla nich dostępnych tu i teraz. Dawniej żyliśmy w przekonaniu, że rozwiązania IT są przeznaczone przede wszystkim dla największych i najbardziej rozwiniętych rodzajów biznesu, teraz jednak sytuacja się zmieniła - aż 80% klientów oprogramowania SAP to właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa, które chętnie korzystają z jego dobrodziejstw. Business One, z którego skorzystało już aż 65 000 firm, daje możliwość dostępu do wysokiej jakości rozwiązań IT, które wspierają niemal cały obszar działalności poszczególnych firm.

 

 

Cyfrowe bóstwo?

 

Wspomniane wyżej oprogramowanie SAP daje ogromne możliwości rozwoju dla firm nawet, a może przede wszystkim, z sektora MŚP. Kieruje i usprawnia najważniejsze procesy:

 

  • księgowość,
  • zarządzanie relacjami z klientami,
  • produkcję i łańcuch dostaw,
  • zakupy i raportowanie.

 

Business One świetnie sprawdza się w bardzo małych organizacjach. Jedna z wrocławskich przychodni dentystycznych wykorzystuje go między innymi do planowania całego procesu leczenia stomatologicznego swoich pacjentów, tworzy cennik oraz harmonogram przyjęć. Oprogramowanie posiada każdy pracownik tej firmy.

 

Innym przykładem jest czołowy dystrybutor publikacji językowych w Polsce - firma chciała usprawnić zarządzanie swoją sprzedażą hurtową, która obejmuje aż cztery punkty sprzedaży i centralny magazyn o powierzchni ponad 6000 mkw. Wdrożenie umożliwiło przedsiębiorstwu zoptymalizować procesy handlowe i sprzedażowe, przekrojowo raportować swoje wyniki, a także analizować przyszłe kroki biznesowe.

 

Więcej o SAP

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat SAP’u oraz jego możliwości, 13 czerwca 2019 roku możesz wziąć udział w cyklu spotkań SAP Business One Roadshow w Gdyni.
Podczas wydarzenia firma pokaże jakie rozwiązania wspierają firmy z małego i średniego sektora w budowaniu i rozwoju biznesu. Zaprezentują także różne funkcje programu Business One oraz porozmawiają o najważniejszych zmianach w branży IT, które warto wykorzystać w swoim biznesie.