Kiedy zaczynamy swoją przygodę z wielkim światem biznesu, jak każdy możemy czuć się nieco zagubieni. Pierwsze poważne decyzje, odpowiedzialność za swoich pracowników, projekty czy zobowiązania wobec klientów. Dobry przedsiębiorca to przede wszystkim osoba która nie boi się robić i myśleć o kilku rzeczach naraz. Bowiem, wszystkie wielkie imperia budowali młodzi przedsiębiorcy z zapałem do działania. Zaplecze finansowe podczas zakładania, czy początkach funkcjonowania firmy jest niezwykle ważne. Nieprzewidziane wydatki to chleb powszedni wśród młodych przedsiębiorstw. W poprzednim artykule mogliście dowiedzieć się czym jest pożyczka pozabankowa i kto może się może się o nią ubiegać. Temat tego typu finansowania może być szczególnie bliski osobom na samym starcie swojej kariery jako własnego szefa. Poniżej znajdziecie informacje o kilku instytucjach finansowych, które specjalizują się w tego typu pożyczkach.

Pożyczka pozabankowa - przypomnienie

Występuje kilka rodzajów pożyczek pozabankowych, w zależności od potrzeb pożyczkobiorcy. Udzielane są zarówno na krótki termin jak chwilówka oraz na dłuższy jak pożyczka gotówkowa czy hipoteczna. Pożyczka ta jest przede wszystkim o wiele bardziej dostępną formą finansowania. Aby ją uzyskać jedyne czego potrzebujemy to dowód osobisty. Kwoty pożyczek pozabankowych różnią się oczywiście w zależności od oferty, zatem możemy spodziewać się dofinansowania od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Należy pamiętać także o kosztach takiej pożyczki oraz o terminowej spłacie zobowiązania. W przeciwnym razie może to skończyć się naprawdę wysokimi opłatami.

Aforti Finance

AFORTI Finance S.A. to instytucja finansowa specjalizująca się w udzielaniu pozabankowych pożyczek dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz spółkom z o.o. oraz spółkom cywilnym. Aforti Finance jest także częścią grupy AFORTI Holding S.A.

Aby ubiegać o pożyczkę w AFORTI Finance musisz mieć ukończony 18 rok życia. Konieczne jest również prowadzenie zarejestrowanej, co najmniej jednoosobowej działalności gospodarczej. Ważną informacją jest to, że pożyczka w tej instytucji może być zaciągnięta wyłącznie drogą internetową. We wniosku będziemy proszeni o podanie swoich danych osobowych. Należy również potwierdzić swój stały adres zamieszkanie na terenie Polski oraz to że jesteśmy polskimi obywatelami. Potrzebne będzie również zaświadczenie o dochodach.Pożyczkę od AFORTI Finance możemy także przeznaczyć na cele związane z działalnością gospodarczą takie jak:

  • cele związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa,
  • zakup narzędzi/maszyn lub innych towarów,
  • spłatę zobowiązań
  • spłatę zaległości w US lub ZUS
  • uregulowanie wypłat pracowników,

Zaletami AFORTI Finance są niewątpliwie wysokie kwoty pożyczek, nawet do 150 000 zł. Jak już wspomniano powyżej, wystarczy mieć ukończone 18 lat. Nie jest wymagana zgoda małżonka, jak w przypadku kredytów. Szczególnym udogodnieniem jest możliwość zaciągnięcia pożyczki przez internet. Wasz wniosek będzie rozpatrywany w ciągu maksymalnie 1 do 2 godzin. Należy jednak pamiętać, że AFORTI Finance oferuje pożyczki wyłącznie dla przedsiębiorców.

Monument Fund

Monument Fund to instytucja która udziela różnego rodzaju pożyczek dla przedsiębiorstw oraz osób, które dopiero planują założyć własną działalność. W przypadku tej spółki, zobowiązanie finansowe jest zabezpieczone nieruchomością pożyczkobiorcy. Dzięki temu zabiegowi możemy ubiegać się nawet o 5 000 000 zł pożyczki! Minimalna kwota finansowania to 500 000 zł. Czas spłaty to odpowiednio kolei 3, 6, 12 lub 18 miesięcy. W indywidualnych przypadkach ten okres może zostać wydłużony nawet do 5 lat.

Tak jak w przypadku poprzedniej instytucji, należy mieć ukończone 18 lat, natomiast miejsce zamieszkania pożyczkobiorcy nie ma tutaj większego znaczenia.  Aby więc móc ubiegać się o pożyczkę w Monument Fund przedsiębiorca musi posiadać nieruchomość. Pożyczki udzielane są w oparciu o przewłaszczenie lub zabezpieczenie hipoteczne. Pod uwagę brane są wyłącznie takie nieruchomości, które znajdują się w dużych aglomeracjach oraz miejscowościach powyżej 50 000 mieszkańców. Mogą być to lokale przemysłowe, mieszkania oraz działki inwestycyjne. Nieruchomości które nie są akceptowane to na przykład gospodarstwa rolne, młyny, kopalnie, piaskownie itp.

Ze względu na bardzo wysokie kwoty finansowania procedura uzyskania pożyczki trwa kilka dni. Na początku powinniśmy skontaktować się z przedstawicielem Monument Fund aby omówić warunki naszej oferty. Następnie wypełniamy wniosek, do którego należy przygotować sobie dowód osobisty, numer księgi wieczystej nieruchomości, akt nabycia nieruchomości oraz zdjęcia naszej nieruchomości. W ciągu dwóch nasz wniosek będzie weryfikowany, a w przypadku pozytywnej informacji zwrotnej, umowę możemy podpisać w 20 placówkach na terenie naszego kraju.