Jak porównać oferty kredytowe z kilku banków? Na jakie parametry oferty warto zwrócić uwagę?

 

Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż przynajmniej raz w życiu otrzymałeś/łaś z banku ofertę na kredyt, kartę kredytową, linię w rachunku lub pożyczkę. Tutaj należy zadać pytanie, czy miałeś/łaś świadomość, że otrzymana propozycja jest dla Ciebie korzystna? A co w sytuacji, gdy podobne oferty spłynęły z różnych instytucji finansowych? Czy udało Ci się je porównać?

 

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to oznacza, że jesteś specjalistą i znasz się na finansach, a co w przeciwnym wypadku?

 

Na co zwrócić uwagę porównując oferty kredytowe z różnych banków?

 

Najlepszym sposobem sprawdzenia, który kredyt jest najtańszy, jest porównanie rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, czyli tzw. RRSO. W tym wskaźniku zawarte zostają wszystkie składowe koszty związane z kredytem, do których możemy zaliczyć: koszt odsetek, prowizje za udzielenie, koszty ubezpieczenia, opłatę za rozpatrzenie wniosku. Często zdarza się tak, że oprocentowanie jest równe "0", a tymczasem okazuje się, że biorąc kredyt, musimy spłacić dużo więcej, bo jego koszty ukryte są w innych opłatach bankowych. Należy szczególną uwagę poświęcić różnego rodzaju ubezpieczeniom, które dużo kosztują, a ich zakres ochrony jest często bardzo ograniczony.

 

Kolejnym bardzo ważnym elementem analizy powinien być rodzaj udzielanego kredytu na konkretny cel i dopasowanie tych 2 rzeczy do siebie. Mniejsze zakupy możemy zrealizować przy pomocy linii debetowej do rachunku, jej oprocentowanie może nie jest najniższe, ale liczy się tylko od wykorzystanej kwoty. W przypadku dużych zakupów, jak choćby dom bardziej, korzystny będzie kredyt hipoteczny o dużo niższym oprocentowaniu. Tutaj jednak musimy liczyć się z przejściem czasochłonnej procedury kredytowej. Czy można tego uniknąć?

 

Uniknąć w 100% się nie da, ale można skorzystać z usług doradcy kredytowego, który nie tylko wybierze najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie kredytowe, ale również załatwi większość formalności za nas.

 

Bankowość Firmowa powstała właśnie w tym celu. Jesteśmy po to, aby ułatwić otrzymanie dodatkowych środków finansowych dla firm i osób prywatnych w możliwie jak najkorzystniejszy sposób.

 

Zapraszamy do kontaktu.