Czy dziś mamy dobry czas na rozwój działalności?

Czy dziś mamy dobry czas na rozwój działalności?

Czy dziś mamy dobry czas na rozwój działalności?

W normalnych warunkach rynkowych odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi:

Zawsze jest dobry czas na rozwój firmy!

Jednak obecnie o normalnych warunkach prowadzenia biznesu nie może być mowy. Wiele polskich przedsiębiorstw z różnych branż dopiero zaczyna podnosić się z kolan po niemal rocznym lockdownie spowodowanym Covid-19. Prognozy na przyszłość bazujące o dane płynące z rynku są jednak optymistyczne. 55-60% przedsiębiorstw określiło stabilizację w zakresie nowo spływających zamówień, a 25% wskazało nawet na znaczący wzrost w tym zakresie, co może stanowić o możliwości optymistycznego spojrzenia w przyszłość.


Obecnie, aby sprostać oczekiwaniom nowych kontrahentów, firmy powinny płynnie realizować każde składane przez nich zamówienie i tym samym budować pozytywny wizerunek. Płynna realizacja zamówień może być jednak zagrożona ze względu na niewystarczające zasoby ludzkie, technologiczne lub materiałowe.

Istnieje jeszcze jeden problem, który oczywiście da się w dość prosty sposób rozwiązać. Problemem tym jest brak zapasów gotówki na rachunkach przedsiębiorców, które zostały pochłonięte przez niemal roczną walkę ze skutkami pandemii, a które mogłyby wesprzeć przedsiębiorców w zakupie nowych technologii, materiałów produkcyjnych lub zwiększaniu zatrudnienia.

Jakie jest rozwiązanie?

Bankowość Firmowa.pl proponuje zapoznanie się z rozwiązaniem, jakim jest pożyczka unijna, udzielana na bardzo korzystnych warunkach z oprocentowaniem 0.15%, która może być przeznaczona zarówno na zakup środków obrotowych, jak i trwałych.

Na co konkretnie można przeznaczyć środki?

Na zakupy środków trwałych typu maszyny, urządzenia, samochody czy na budowę lub remont nieruchomości. Na zakupy środków obrotowych, czyli towarów handlowych czy materiałów do produkcji. Na rzecz niwelowania skutków COVID-19 i wsparcia płynności przedsiębiorstw z sektora MŚP- np. zapłatę wynagrodzeń, zobowiązań wobec ZUS i US, czy rat kredytów.

 

Jakie są warunki udzielenia pożyczki unijnej?

O pożyczkę mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie województwa łódzkiego, a inwestycja wsparta pożyczką musi być zlokalizowana w Łódzkiem. Pożyczka jest udzielana w kwotach od 5 tys.

Facebook
Twitter
LinkedIn