Kredyt konsolidacyjny – sposobem na rosnące oprocentowanie innych instrumentów kredytowych.

Kredyt konsolidacyjny - sposobem na rosnące oprocentowanie innych instrumentów kredytowych

W czasach wysokiej inflacji oraz walki z nią, w postaci podnoszenia przez Bank Centralny naszego kraju stóp procentowych, odsetki większości z posiadanych przez Państwa kredytów rosną. Czy jest jakaś możliwość, aby odwrócić ten niekorzystny trend i zaoszczędzić, choć część z wykorzystywanych na ten cel środków finansowych? Okazuje się, że tak. Dobrym rozwiązaniem może okazać się w tym przypadku kredyt konsolidacyjny.

Jest to zobowiązanie, które możemy zaciągnąć na spłatę kredytów w innych bankach i osiągnąć z tego tytułu kilka korzyści.

Po pierwsze niższe odsetki i niższa rata kredytowa, ponieważ kredyt konsolidacyjny posiada zazwyczaj niższe oprocentowanie niż kredytu gotówkowe zaciągane na dowolny cel kredytowy.

Kolejną zaletą jest możliwość wydłużenia okresu kredytowego, co również przekłada się na wysokość opłacanej raty. Kredyty ratalne lub odnawialne przyznawane są na okres od kilku miesięcy do 5-6 lat, natomiast kredyty konsolidacyjne mogą być uruchomione na okres nawet 2 razy dłuższy, czyli 10-letni. Taka rekalkulacja może przyczynić się do zdecydowanego zmniejszenia miesięcznych rat kredytowych i co za tym idzie zwiększenia własnej płynności finansowej.

Kredyt konsolidacyjny może zostać wykorzystany na spłatę kilku innych zobowiązań w różnych bankach, co sprawia, że w przyszłości nie będzie trzeba pamiętać i pilnować terminów spłat poszczególnych z nich. Kredyt w jednym banku zamiast kilku kredytów w różnych bankach to także mniej formalności związanych z ich obsługą i oszczędność czasu, a czas to również pieniądz.

Jest jeszcze jedna ważna zaleta tego rodzaju rozwiązania kredytowego. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można przeznaczyć go na spłatę dotychczasowych zobowiązań, ale również można dobrać dodatkową kwotę kredytu, którą będzie można wykorzystać na bieżące potrzeby np. inwestycyjne.

Należy również pamiętać, że prowizja z tytułu udzielenia kredytu konsolidacyjnego zazwyczaj jest niższa niż przy tradycyjnym kredycie gotówkowym. Dodatkowo otrzymacie Państwo proporcjonalny zwrot zapłaconej prowizji z tytułu udzielenia kredytu spłacanego kredytem konsolidacyjnym. Podobnie jest w przypadku ubezpieczenia. Składka z tytułu polisy zostanie zwrócona proporcjonalnie do okresu jaki pozostał do dnia spłaty kredytu gotówkowego. 

Na rynku finansowym niemal każdy bank posiada we własnej ofercie kredyt konsolidacyjny i to może przyczynić się do powstania problemu, który z nich jest najkorzystniejszy i w największym stopniu zaspokoi Państwa potrzeby. W tym miejscu warto skorzystać z porady profesjonalnego doradcy finansowego, który po zapoznaniu się z Państwa sytuacją finansową i potrzebami, poleci właściwy produkt. Kredytami konsolidacyjnymi podobnie, jak ratalnymi, odnawialnymi oraz hipotecznymi zajmuję się od wielu lat. Znam dobrze oferty większości banków na rodzimym rynku i wiem, które rozwiązania dobrze jest zastępować innymi, aby osiągnąć dla Państwa odpowiednie oszczędności. Zachęcam do kontaktu.

Facebook
Twitter
LinkedIn