Kryzys po pandemii – jak sobie pomóc

Kryzys po pandemii - jak sobie pomóc

Kryzys w Polsce spowodowany Covid-19, nie odciska piętna na kondycji dużych polskich firm z sektorów naukowych, finansowych, ubezpieczeniowych oraz tych związanych z nieruchomościami tak mocno, jak by się było można spodziewać. Małe i średnie przedsiębiorstwa z branż produkcyjno-handlowych również dostosowały własne działania do panującej sytuacji. O ile pierwszy wiosenny lockdown był dla wszystkich zaskoczeniem, o tyle druga fala pandemii oraz ograniczenia w prowadzeniu działalności były wcześniej zapowiadane i nie zaskoczyły polskich przedsiębiorców.
Wpływ na taką sytuację miała szybka reakcja podmiotów i dostosowanie oferty do nowych realiów. Zmiana w dużej mierze oznaczała większe wykorzystanie nowoczesnych technologii cyfrowych, umożliwiających zarówno efektywną pracę zdalną, kontakty z klientami, jak również poszerzanie oferty usług oraz produktów udostępnianych on-line przez Internet.
Inne dane płynące z rynku wskazują również na znaczną grupę firm, które podjęły decyzję, że nie będą inwestowały w dobie kryzysu w nowe technologie, licząc na wsparcie oferowane przez rząd w ramach Tarczy Antykryzysowej. Jak już wiadomo, nie wszystkie sektory zostały objęte pomocą, a właściciele firm, którzy biernie czekali na rozwój sytuacji, borykają się obecnie z wielkimi problemami z utrzymaniem zatrudnienia i w ogóle całego biznesu.
Wg. mnie wybór jest oczywisty. Świat biznesu już nigdy nie będzie taki jak przed pandemią. Jedyną opcją jest rozwój i podążanie za duchem nowych czasów. Od lat doradzam firmom i pomagam im szukać rozwiązań pozwalających się rozwijać i działać na wciąż zmieniającym się rynku. Wiem, że na rozwój jest potrzebny kapitał, który można pozyskać z rozmaitych źródeł. Jednym z nich jest specjalnie przygotowany program unijnych pożyczek rozwojowych bardzo nisko oprocentowanych 0,1% w skali roku.
Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i chcesz rozwijać swój biznes, zapraszam do kontaktu. Wspólnie złożymy wniosek i pozyskamy niezbędne finansowanie Twojej działalności.

Facebook
Twitter
LinkedIn