Pożyczkowskaz – Odc. 7 – Dlaczego moja skuteczność to ponad 90%

Dlaczego moja skuteczność to ponad 90%

TRANSKRYPCJA PODCASTU DLA TYCH CO WOLĄ CZYTAĆ NIŻ SŁUCHAĆ

Dzień dobry. Dzisiaj opowiem, jak przebiega współpraca ze mną w zakresie pozyskiwania najkorzystniejszego finansowania dla twojego przedsiębiorstwa i wyjaśnię w czym tkwi skuteczność mojej pracy i jak doszedłem do poziomu powyżej 90% uzyskiwania pozytywnych decyzji kredytowych czy pożyczkowych.

 

Pierwszy etap, to rozmowa telefoniczna. W jej trakcie opowiesz mi jakie masz aktualne potrzeby finansowe, na jaki cel potrzebujesz pieniędzy, jaką kwotę, na czym polega Twoja działalność gospodarcza, od jak dawna ją prowadzisz, a ja opowiem o aktualnych możliwościach i produktach, które odpowiadają Twoim potrzebom i są dostępne w fundusz pożyczkowych i innych instytucjach unijnych czy bankowych. W jej trakcie doradzę Ci, które z tych możliwości według mnie są najkorzystniejsza, które mniej, powiem jakie są ich zalety, jakie wady, jakie są koszty związane z danym rodzajem finansowania. Zasugeruję również jak najlepiej przygotować się do złożenia wniosku, czy zrobić to już teraz, a może wstrzymać się ze złożeniem dokumentacji do momentu, kiedy oferty będą korzystniejsze dla Ciebie lub pojawią się nowe możliwości. Odpowiem również na pytania, które mi zadasz. Rozmowa taka jest niezobowiązująca, bezpłatna i trwa zazwyczaj około 15-30 minut.

 

Po rozmowie otrzymasz ode mnie wiadomość e-mail, w której podsumuję naszą rozmowę, ustalenia, otrzymasz informację na temat produktów które w mojej ocenie najlepiej pomogą zrealizować Twoje plany biznesowe. Prześlę również listę pytań i dokumentów do wstępnej oceny możliwości otrzymania finansowania. Wiadomość otrzymasz zazwyczaj jeszcze tego samego dnia.

 

Po kilku lub kilkunastu dniach – w zależności od naszych ustaleń odezwę się do Ciebie ponownie, aby potwierdzić, czy jesteś zainteresowany współpracą ze mną i umówimy się na formę odbioru odpowiedzi i dokumentów wymaganych do wstępnej oceny. Możesz mi je przesłać mailem, kurierem, możemy się spotkać osobiście, jeśli uznasz, że to jest właściwa forma. Nie ma w tym względzie żadnych sztywnych ram. Wiem, że kwestie finansowe są bardzo wrażliwe i nikt nie lubi się nimi chwalić i dlatego, ze swojej strony gwarantuję Ci, że przekazane mi informacje nie trafią w niepowołane ręce i będą służyć do celu i w zakresie na jaki się umówimy po czym zostaną zlikwidowane z każdego nośnika na którym się znajdowały. Abyś miał pewność – każdy klient otrzymuje ode mnie podpisaną deklarację poufności, która obliguje mnie do zachowania przekazanych mi informacji w tajemnicy.

 

Następnie przeprowadzę wstępną analiza możliwości uzyskania finansowania dla Twojego przedsiębiorstwa. W jej trakcie mogę Ci zadać kilka pytań aby była ona jak najbardziej rzetelnie przeprowadzona. Warto byś wiedział, że przepracowałem w bankach kilkanaście lat i zawsze na stanowiskach związanych z kredytami. Do moich obowiązków należało między innymi przygotowywanie raportów kredytowych, rozmowa z analitykami kredytowymi, wyjaśnianie ich wątpliwości i udzielanie odpowiedzi na zadane przez nich pytania. Uczestniczyłem również w posiedzeniach komitetów kredytowych w trakcie których prezentowałem wnioski moich klientów, na podstawie których były podejmowane decyzje kredytowe. W niektórych bankach posiadałem również uprawnienia do wydawania jednoosobowo decyzji kredytowych. Dlatego wiem na co zwrócić uwagę gdy przedstawisz mi swoje dokumenty, jakie zadać Ci pytania, na które kwestie położyć szczególny nacisk. Dodatkowo z racji tego, że pracuję w branży finansowej od wielu lat wiem jak poszczególne instytucje pożyczkowe czy kredytowe podchodzą do konkretnych spraw i które są bardziej, a które mniej pozytywnie nastawione do poszczególnych branż czy skali działalności. Każdy temat konsultuję również w wybranych przeze mnie instytucjach aby mieć jak największą pewność, że złożony przeze mnie wniosek będzie miał największe szanse na uzyskanie akceptacji i decyzji pozytywnej. Taki schemat działania pozwala mi uzyskać ponad 90% skuteczność w pozyskiwaniu finansowania dla moich klientów. Jeśli bowiem uznam, że ja nie widzę szans na uzyskanie finansowania, to po prostu Ci o tym powiem. Wówczas zastanowimy się co zrobić, żeby uzyskać decyzję pozytywną w przyszłości lub pomyślimy nad innym sposobem realizacji Twoich pomysłów biznesowych. Uważam, że takie rozwiązanie jest fair, ponieważ nie mydlę Ci oczu, nie opowiadam bajek, bo i tak najważniejsza jest dla Ciebie kasa na koncie, a nie to, czy ładnie opowiadam i się ładnie prezentuję. Taka weryfikacja jest zawsze dla klienta bezpłatna i pozwala nam oszczędzić czas i Twoje pieniądze. Oczywiście mógłbym przygotowywać wnioski hurtowo i brać wszystkie sprawy jak leci, ale moją zasadą jest to, że lwia część mojego wynagrodzenia, to prowizja za sukces, płatna po pozytywnej decyzji i wypłacie pieniędzy na twoje konto, więc sam rozumiesz, że nie za bardzo by mi się to opłacało i mógłbym tracić czas na tzw. puste przebiegi. Takie rozwiązanie ma jeszcze inny walor – mam więcej czasu na skupieniu się na pracy z klientami i dlatego jestem dla nich dostępny, odpowiadam na maile niezwłocznie i nie marnuję czasu na przygotowywanie wniosków w sprawach co do których sam nie jestem przekonany – na zasadzie jakoś to będzie i może się uda. Dla mnie zadowolenie klientów i skuteczność są najważniejsze. Etap wstępnej weryfikacji zajmuje mi 1-2 dni.   

 

Wracając do kolejnych etapów współpracy ze mną, to w przypadku pozytywnej oceny wstępnej następuje krok kolejny, w którym maksymalnie w ciągu 1 dnia prześlę do Ciebie maila z draftem umowy o współpracę oraz z listą dokumentów potrzebnych mi do przygotowania kompletu dokumentów, czyli wniosku, prognoz finansowych, załączników i innych informacji w zależności od specyfiki sprawy.

 

Od Ciebie zależy jak długo będzie trwał kolejny etap, w którym skompletujesz dokumenty do przygotowania wniosku i podpiszemy umowy o współpracę. Im szybciej udostępnisz mi informacje tym szybciej przejdziemy do kolejnego punktu.

 

Kolejny krok, to przygotowanie przeze mnie wniosku wraz z pozostałymi załącznikami i analizami. Potrwa to maksymalnie do 7 dni. Później umówimy się na złożenie przez Ciebie podpisów na przygotowanej przeze mnie dokumentacji, po czym w Twoim imieniu złożę jeszcze tego samego dnia lub na następny dzień komplet dokumentów do analizy i decyzji. Następnie prześlę Ci potwierdzenie złożenia dokumentacji oraz fakturę za ten etap współpracy. Prowizja za przygotowanie wniosku jest stała i niezależna od kwoty wniosku. Bez względu na to, czy wniosek opiewa na 20.000 czy na 10 czy na milion zł zawsze zapłacisz tyle samo.

 

Następny etap, to rozpatrzenie wniosku. Na tym etapie analityk może zadać dodatkowe pytania i prosić o wyjaśnienia. Jestem z nim w stałym kontakcie i czasem możesz nawet nie wiedzieć, że udzielam mu odpowiedzi czy wyjaśnień. Czasem poproszę Ciebie o dodatkowe informacje dla niego. Ja jestem osobą, która jest odpowiedzialna za cały proces i to ze mną kontaktuje się analityk. Ty w tym czasie zajmujesz się swoim biznesem. Analiza wniosku wraz z wydaniem decyzji trwa do 30 dni.

 

Po decyzji następuje przygotowanie i podpisanie umowy – z reguły masz 30 dni na spełnienie warunków i na jej podpisanie umowy – na przykład w tym okresie musisz dostarczyć zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS i US, czy opinii bankowych. Po tym czasie ważność decyzji wygasa. Z Kolei uruchomienie pożyczki następuje zazwyczaj niezwłocznie po podpisaniu umowy i ustanowieniu zabezpieczeń. Aby do tego doszło musisz wydać instytucji pożyczkowej dyspozycję uruchomienia i wypłaty środków. Możesz to zrobić w trakcie podpisywania umowy lub jeśli wolisz mieść później pieniądze do dyspozycji, to może to nastąpić maksymalnie w ciągu 30 dni od dnia podpisania umowy.

Po podpisaniu umowy z instytucją finansową następuje rozliczenie ze mną. Wystawiam fakturę z tytułu prowizji za sukces. Jej wysokość jest zgodna z warunkami, jakie uzgodniliśmy przy podpisaniu umowy o współpracę.

 

Ostatni etap, to rozliczenie pożyczki – standardowo masz 3 miesiące (lub 6 miesięcy w przypadku odstępstw) na dostarczenie faktur oraz potwierdzeń płatności do instytucji pożyczkowej w celu zweryfikowania wykorzystania pieniędzy zgodnie z celem na jaki została ona przyznana. W tym etapie również pomagam i pilotuję jej prawidłowy przebieg. Jestem przy Tobie w całym okresie życia pożyczki, aż do jej spłaty i z przyjemnością pomogę w każdej sprawie.

 

Pamiętaj, że długość trwania procesu udzielenia pożyczki jest w dużej mierze zależny od Ciebie i Twojej aktywności. Jeśli nasza współpraca będzie przebiegała bez opóźnień, to od naszego pierwszego kontaktu do pojawienia się pieniędzy na Twoim koncie może upłynąć nieco ponad miesiąc.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn